سیستان و بلوچستان
امروز شنبه  ۱ مهر ۱۴۰۲

سیستان و بلوچستان همه روزه پذیرای زائرانی است، که مقصدشان حضور در پیاده روی اربعین است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از تلاش شبانه روزی خادمان داوطلب هلال احمر در مسیر زائران پاکستانی و اسکان 3 هزارو 413نفر توسط نیروهای امدادی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، سیدمحمد مهدی سجادی مدیرعامل هلال احمر استان گفت: قرارگاه‌های مرزی امداد و نجات هلال احمر استان در پایانه مرزی میرجاوه و ریمدان همه روز پذیرای زائرانی است که قصد حضور در پیاده روی اربعین را دارند.

وی گفت: از 27 مردادماه تاکنون6 هزارو 312 زائر پاکستانی از خدمات خادمان داوطلب هلال احمر بهره مند شده اند.

سجادی بیان داشت: با بر پایی ایستگاه‌های سلامت در پایانه‌های مرزی میرجاوه و ریمدان2 هزارو 173 نفر تست قند و فشارخون، تعداد726 نفر درمان سرپایی و برای تعداد 3 هزارو 413نفر توسط تیم های امدادی هلال احمر اسکان اضطراری انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ادامه داد: 3 تیم امدادی هلال احمر نیز در زائر سرای امام رضا(ع) زاهدان، دانشگاه ولایت ایرانشهر و سه راهی نیکشهر، چابهار به ایرانشهر  از ابتدای ورود زائران در حال آماده باش و ارائه خدمات امدادی، آموزشی و بشردوستانه هستند.

لازم به ذکر است، با توجه به نیاز به خدمت رسانی به زائرین اربعین در کشور عراق ۱۰ نجاتگر جمعیت هلال احمر استان نیز به همراه یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به این کشور اعزام شده اند.

 

مشاهده ۸
/
۱۴۰۲/۰۶/۱۱- ۲۱:۱۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه