سیستان و بلوچستان
امروز شنبه  ۱ مهر ۱۴۰۲

ارائه خدمات درمانی و امدادی هلال احمر سیستان و بلوچستان به زائران پاکستانی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از ارائه خدمات درمانی و امدادی به 985 نفر از زائران پاکستانی در پیاده‌روی اربعین در دو مرز میرجاوه و ریمدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، سیدمحمد مهدی سجادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: از 27 مردادماه تا کنون 985 نفر از زائران پاکستانی برای دریافت خدمات درمانی و امدادی به قرارگاه مرزی امداد و نجات جمعیت هلال احمر در پایانه‌های مرزی میرجاوه ریمدان مراجعه کرده اند.

وی افزود: از این تعداد 142 نفر به صورت سرپایی درمان، 267 نفر زائر از خدمات ایستگاه سلامت بهره مند شدند و  576 نفر توسط تیم های عملیاتی هلال احمر اسکان اضطراری پیدا کردند.  

سجادی بیان داشت: با توجه به شرایط جوی هوا و وقوع پدیده توفان تعداد هزار و 577 عدد ماسک بین زائران توزیع شده است.

وی گفت: زائران پاکستانی از آموزش‌های ایستگاهی جمعیت هلال احمر نیز در پایانه مرزی  ریمدان، میرجاوه، زائر سرای امام رضا(ع) زاهدان و موکب‌ هیات رهروان حضرت علی اکبر(ع) هلال احمر بهره‌مند می‌شوند.

سجادی بیان کرد: کمک‌های اولیه، آموزش CPR و گرمازدگی از جمله مباحثی  است که توسط مربیان هلال احمر سیستان و بلوچستان مسلط به زبان اردو و یا با همراهی مترجم به زائران پاکستانی ارائه می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: بیش از 200 نفر از امدادگران و نجاتگران هلال احمر در 40 پایگاه آماده خدمت رسانی به زائران پاکستانی در مراسم اربعین حسینی هستند.

مشاهده ۲۷
/
۱۴۰۲/۰۶/۰۴- ۰۹:۳۱
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه