سیستان و بلوچستان
امروز شنبه  ۱ مهر ۱۴۰۲

تهیه ۳۵ تانکر آب و توزیع در مناطق دچار تنش آبی ایرانشهر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از تهیه ۳۵ تانکر آب ۵۰۰ لیتری و توزیع در مناطق محروم و دچار تنش آبی شهرستان ایرانشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، سیدمحمدمهدی سجادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: با همت خیرین داوطلب هلال احمر و در راستای اجرای طرح های آب رسانی پایدار و سیار به مناطق و روستاهای محروم و متاثر از خشکسالی در شهرستان ایرانشهر ۳۵ تانکر آب۵۰۰ لیتری تهیه و توزیع شد.

وی با اشاره به خدمات بشردوستانه هلال احمر افزود: هلال احمر به واسطه مردمی‌بودن خدمات ماندگاری به جوامع بشری ارائه نموده است.

سجادی ارزش ریالی تانکرهای آب را بیش از ا میلیارد ریال اعلام کرد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اظهار داشت: فرآیند توزیع تانکرها در مناطق دارای تنش آبی آغاز گردیده  و ظرف مدت یک  هفته در روستاهای هدف نصب و راه اندازی خواهد شد.

لازم به ذکر است، سیستان و بلوچستان از جمله استان‌هایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی به طور همزمان در آن وجود دارد. در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی و دمای زیاد هوا معمولا تا بیش از ۵۰ درجه و ریزش باران‌های فصلی و جاری شدن سیل های مقطعی وجود دارد.

مشاهده ۴۵
/
۱۴۰۲/۰۵/۲۳- ۲۲:۱۰
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه