سیستان و بلوچستان
امروز شنبه  ۱ مهر ۱۴۰۲

تمهیدات هلال احمر برای استقبال از زوار پاکستانی اربعین

مدیرعامل جمعیت هلال احمر در نشست با استاندار سیستان و بلوچستان در پایانه مرزی ریمدان گفت: جمعیت هلال احمر همانند سنوات گذشته تدارک ویژه ای را برای استقبال از زوار پاکستانی اربعین در مرز ریمدان و میرجاوه دیده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، سیدمحمد مهدی سجادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: امام حسین (ع) کشتی نجات همگان است و معارف حسینی افراد مختلف را فارغ از رنگ و نژاد و مذهب و ملیت، به خود جذب می‌کند.

وی افزود: با توجه به اینکه مرز ریمدان و میرجاوه بعنوان دروازه شرقی حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پذیرای زوار پاکستانی اربعین حسینی است، جمعیت هلال احمر نیز با تمام توان و استفاده از طرفیت و پتانسیل اعضا و داوطلبان و ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه برای استقبال زوار حسینی تلاش     می‌کنند.

سجادی ضمن همراهی استاندار سیستان و بلوچستان و بازدید از پایانه مرزی ریمدان بر آماده باش کلیه تیم های امدادی تاکید داشت و  اظهار کرد: فضاسازی مناسب در مسیر زائران انجام می‌شود تا مردم با فعالیت های جمعیت هلال احمر آشنا شوند.

وی برپایی موکب هیات رهروان حضرت علی اکبر(ع) جمعیت هلال احمر با برنامه‌های مذهبی را در مسیر استقبال از زائرین از دیگر برنامه‌های اجرایی توسط جوانان داوطلب  هلال احمر در این ایام عنوان کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای پویش ملی مرهم زائر در طرح امدادی اربعین حسینی گفت: این پویش جهت تامین تجهیزات پزشکی و دارو برای زائران اربعین حسینی برگزار می‌شود، لذا هماهنگی‌های لازم برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی برای زائران اربعین حسینی با مشارکت مردم در این طرح صورت گرفته است.

 

مشاهده ۴۵
/
۱۴۰۲/۰۵/۲۲- ۱۳:۱۶
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه