سیستان و بلوچستان
امروز شنبه  ۱ مهر ۱۴۰۲

یازدهمین دوره مسابقات آماده در ایرانشهر برگزار شد

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر از برگزاری یازدهمین دوره مسابقات آماده با حضور 18 تیم خواهران و برادران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر، محمد رضا کردمعاون مدیر عامل ورئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهرگفت: مرحله مقدماتی یازدهمین دوره المپیاد آماده یکی از برنامه‌های آموزشی و تربیتی است که با تاکید بر آموزش قبل از اجرای مسابقات و به منظور تعیین تیم های آماده برتر برگزار شد.
وی هدف از انجام المپیاد آماده را افزایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری مدارس با تکیه بر تربیت تیم‎های دانش‎ آموزی آماده برای مقابله با حوادث، توسعه و ترویج ظرفیت‎های خود امدادی در میان دانش آموزان، ساماندهی تیم‎های اولیه مدیریت بحران مبتنی بر دانش آموزان آموزش دیده توانمند و برخوردار از مهارت‎های کار گروهی عنوان کرد.
وی افزود: در این دوره از مسابقات تعداد 168 دانش آموز دختر در قالب 12 تیم و همچنین تعداد 84 دانش آموز پسر مقطع متوسطه اول پایه هشتم در قالب 6 تیم به رقابت پرداختند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر بیان کرد: مرحله شهرستانی المپیاد آماده  به مدت ۲ روز با اجرای آزمون کتبی وعملی برگزار شد.
کرد اضافه کرد: آزمون عملی مرحله‌ شهرستانی المپیاد آماده از چهار سرفصل پناه گیری و خروج ایمن، حمل مصدوم، ارزیابی و کنترل علایم حیاتی و احیای قلبی - ریوی برگزار شد.مدارسی که بالاترین امتیاز را کسب کرده باشند در قالب یک تیم دختران و یک تیم پسران برای شرکت در مرحله استانی انتخاب می‌شوند.
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر ادامه داد: اشاعه فرهنگ بشر دوستانه در طول مسابقات حائز اهمیت است و در این مرحله از المپیاد بهترین تیم ها از منظر اخلاقی، مشارکت گروهی، نظم و احترام به عنوان تیم بشر دوست معرفی شدند.

مشاهده ۱۱۷
/
۱۴۰۲/۰۲/۰۶- ۲۳:۰۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه