جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان

سه شنبه 01 مهر 1399
استاندار سیستان و بلوچستان

راه اندازی شعب هلال احمر در همه شهرهای استان بویژه شهرهای ساحلی مورد تاکید است.

استان سیستان و بلوچستان دارای وسعت و پراکندگی بالای جمعیتی است لذا بحران ها و حوادث طبیعی و غیرطبیعی بسیاری در استان رخ می‌دهد که به دلیل فاصله زیاد بین مراکز جمعیتی، سرانه هزینه های امداد و نجات بالاتر از سایر نقاط کشور است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ؛ دکتر همتی رئیس جمعیت هلال احمر کشور در پایان سفر دو روزه خود به سیستان و بلوچستان ظهر روز یکشنبه با مهندس موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کرد .

در این نشست مسائل و نیازهای استان در حوزه هلال احمر مورد بررسی قرار گرفت .

مهندس موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در این نشست گفت : استان سیستان و بلوچستان  دارای وسعت و پراکندگی بالای جمعیتی است  لذا بحران ها و حوادث طبیعی و غیرطبیعی بسیاری در استان رخ می‌دهد که به دلیل فاصله زیاد بین مراکز جمعیتی، سرانه هزینه های امداد و نجات بالاتر از سایر نقاط کشور است.

مهندس موهبتی ادامه داد : میانگین فاصله استاندارد بین پایگاههای امدادونجات در کشور  60 کیلومتر است در حالی که این میزان در استان ما 200 کیلومتر می باشد .

استاندار سیستان و بلوچستان راه اندازی شعب هلال احمر در همه شهرهاس استان بویژه شهرهای ساحلی را مورد تاکید قرار داد. وی  توجه بیشتر به موضوعات آموزشی و فرهنگ‌سازی با محوریت مناطق حاشین‌نشین و کپرنشین و شتاب‌دهی در این حوزه را خواستار شد.

دکتر همتی رئیس جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در این دیدار از  اختصاص خودروهای عملیاتی سنگین و نیمه سنگین و تجهیزات امداد و نجات جاده‌ای و دریایی به استان خبر داد.

کریم همتی با اشاره به پراکندگی و فاصله بالا بین روستاها و شهرها در سیستان و‌بلوچستان گفت: بر اساس درخواست و پیگیری های استاندار و نیاز مبرم استان به اختصاص بالگرد دوم، پس از پایان ساخت آشیانه، یک فروند بالگرد امداد و نجات دیگر به استان اختصاص داده می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این دیدار گفت : از آنجائیکه تقویت حوزه امدادونجات برای استان مهم است درخواست داریم اعتبارات گلوبال در اختیار استان قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این جلسه با اشاره به اینکه متوسط فاصله روستاها در استان ۵۵ کیلومتر است، اظهار داشت: این موضوع ارایه خدمات بویژه خدمات امداد و نجات را در مواقع بحرانی سخت‌تر کرده است.

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *