جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان

سه شنبه 01 مهر 1399

دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با استاندار سیستان و بلوچستان

دکتر کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر ؛ نگاه ما در جمعیت هلال احمر توجه ویژه به اصل شایسته سالاری بدون توجه به قومیت و مذهب است.

دیدار رئیس جمعیت هلال احمر  با استاندار سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرسیستان و بلوچستان  دکتر کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر و هیات همراه در ادامه بازدید از سیستان و بلوچستان با حضور در ساختمان استانداری با مهندس موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کردند.

مهندس موهبتی استاندار سیستان وبلوچستان از نگاه ویژه رئیس جمعیت هلال احمر به استان سیستان و بلوچستان تشکر کرد و اظهار داشت : جمعیت هلال‌احمر همواره در بحران‌های استان نقش تاثیرگذار داشته است، حوادث طبیعی همچون سیل، خشکسالی و گردوغبار خسارات زیادی در استان داشته که خشکسالی علاوه بر مشکلات زیست محیطی در بحث اقتصادی هم مردم را دچار خسارت کرده است. دوستان ما در هلال احمر خدمات زیادی به استان ارائه کرده‌اند، امیدواریم به لحاظ تجهیز امداد هوایی و بالگرد هم تمهیدات ویژه ای از سوی جمعیت هلال‌احمر به استان ارائه شود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد :  ما تنها انتظار خدمات رسانی در حوادث را از هلال احمر نداریم ما انتظار داریم هلال احمر در زمینه فرهنگ سازی هم به ما کمک کنند که در تمام سطوح از جمله جوانان، داوطلبان و امدادگران نیازمند فرهنگ سازی در حوزه های ایثار و بشردوستی هستیم.

دکتر کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر در این جلسه گفت : نگاه ما در جمعیت هلال احمر توجه ویژه به اصل شایسته سالاری بدون توجه به قومیت و مذهب است.

امسال نذرآب در ۶ شهرستان استان سیستان و بلوچستان اجرا می‌شود که امروز از شهرستان خاش که استان معین آن تهران است بازدید خواهیم کرد

وی ادامه داد : برای هر استان که خدمات معیشتی، درمانی و خدماتی در حوزه برخورد با تنش آبی در قالب نذر آب ارائه خواهد شد استان معین تعیین کردیم.

جمعیت هلال احمر بعنوان هماهنگ کننده‌ای که امین مردم است در طرح نذر آب، توانسته کمک‌های خیرین در سراسر کشور را جمع آوری کند و به دست نیازمندان در روستاههای سیستان و بلوچستان برساند، چراکه این مردم از بلاهای طبیعی همچون خشکسالی آسیب دیده‌اند.

علیرضا میربهاالدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت : اجرای طرح نذر آب  با سه محور سلامت ، تامین آب شرب و سبد های معیشتی در استان سیستان و بلوچستان  در  سال 97 در 19 شهرستان ،  سال 98 در 11شهرستان اجرا شده است  و امسال در 6 شهرستان اجرا خواهد شد که اولین شهرستان خاش است.

وی گفت هدف از اجرای طرح نذرآب  تحقق اهداف بشردوستانه و خیرخواهانه و به منظور ارتقای سطح سلامت و کمک رسانی به آسیب پذیرترین مناطق محروم و متاثر از خشکسالی در استان اجرا می شود.

دکتر کریم همتی  و هیات همراه در ادامه سفر خود از اجرای طرح نذرآب 3 در شهرستان خاش بازدید خواهند کرد.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *