جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان

پنجشنبه 08 آبان 1399

خانه هلال روستای منزل آب زاهدان همزمان با سراسر کشور توسط رییس جمهوری به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد

میربهاءالدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت : تقویت و توسعه خانه‌های هلال موجب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان میربهاءالدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت : تقویت و توسعه خانه‌های هلال موجب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه می‌شود.

علیرضا میربهاالدین افزود: هدف اصلی از توسعه خانه‌های هلال، برگزاری دوره‌های آموزش همگانی کمک‌های اولیه، آمادگی در مقابل مخاطرات در شهرستان‌ها و مناطق روستایی است تا با توانمندسازی و آمادگی جوامع محلی در امر امدادرسانی در زمان حوادث و سوانح تا رسیدن نیروهای امدادی هر فرد امدادگر خانواده خود باشد.

وی ادامه داد: جمع آوری کمک‌های داوطلبانه و مردمی، فعالیت‌های آموزشی، آماده سازی و هدایت فعالیت‌های جوانان داوطلب از دیگر مزیت‌های خانه هلال است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: خانه‌های هلال هنگام وقوع بلایا و حوادث شهری و روستایی نقش تاثیرگذاری در ارزیابی منطقه توسط نیروهای محلی و تسهیل امدادرسانی به آسیب دیدگان دارد و رویکرد جمعیت هلال احمر استفاده از توان جوامع محلی در مدیریت و واکنش به حوادث است.

میربهاالدین خاطرنشان کرد: امسال همزمان با هفته دولت ۲۱ خانه هلال روستایی در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد:  در حال حاضر ۵۲ خانه هلال فعال در استان داریم و ۷۳ خانه هلال دیگر برنامه ریزی شده و ان شاءا.. بزودی راه اندازی خواهد ش

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *