جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان

شنبه 08 آذر 1399

طرح کوله کتاب در مناطق محروم و روستاهای مرزی شهرستان سراوان اجرا شد.

علیرضا میربهاءالدین بیان کرد : طرح کوله کتاب از سال 95 در مناطق روستایی که امکان تجهیز کتابخانه وجود نداشت، کلید خورد و به همت خانه هلال بم پشت امسال در روستاهای بلبل، مودگلی، بورویی و عزت آباد بخش بم پشت تا به الان اجرایی شده است.

 طرح کوله کتاب در مناطق محروم و روستاهای مرزی شهرستان سراوان اجرا شد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ؛ علیرضا میربهاءالدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت :به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان   طرح کوله کتاب را در مناطق محروم اجرا نمود.

علیرضا میربهاءالدین بیان کرد :  طرح کوله کتاب از سال 95 در مناطق روستایی که امکان تجهیز کتابخانه وجود نداشت، کلید خورد و به همت خانه هلال بم پشت امسال در روستاهای بلبل، مودگلی، بورویی و عزت آباد بخش بم پشت تا به الان اجرایی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزود: جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان در بخش بم پشت دارای 4 کوله کتاب است که در هر کوله 100 کتاب  با موضوعات مختلف همچون خانه داری، آشپزی، داستانی، تاریخی و سلامت قرار دارد و پس از استفاده روستاییان از کتاب ها کوله به روستای همجوار انتقال داده و کوله جدید جایگزین می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در مناطق محروم و مرزی دانست و افزود :  طرح کوله کتاب  با همکاری انجمن حامی و جمعیت هلال احمر سراوان در دورترین روستاهای مرزی این شهرستان و بخش بم پشت شروع به فعالیت نمود و هم اکنون با تلاش دانشجویان بومی منطقه و خانه هلال بم پشت و حمایت انجمن حامی با رعایت پروتکل های بهداشتی  اجرا می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اضافه کرد  : با توجه به علاقه و استقبال کودکان و اهالی روستاها ، کوله های کتاب در بخش بم پشت افزایش می یابند تا بتوانیم روستاهای بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.

وی در پایان گفت: با تلاش های خانه هلال بم پشت و استقبال کودکان، کتابخانه این خانه هلال تجهیز و بزودی افتتاح خواهد شد.

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *