جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان

پنجشنبه 26 فروردین 1400

عملیات امدادگران هلال احمر استان در 2حادثه جاده ای در شبانه روز گذشته

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان از تلاش شبانه‌روزی امدادگران سیستان و بلوچستان در 22پایگاه امداد و نجات جاده ای استان خبر داد.

عملیات امدادگران هلال احمر  استان در 2حادثه جاده ای در شبانه روز گذشته 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان از تلاش شبانه‌روزی امدادگران سیستان و بلوچستان در 22پایگاه امداد و نجات جاده ای استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان ؛ حسن مصفا معاون امداد و نجات استان بیان کرد: در طی 24 ساعت گذشته نیروهای امدادی این جمعیت در محورهای مواصلاتی زاهدان- بم و کنارک به جاسک  ۵ مصدوم و فوتی را رهاسازی و انتقال دادند .

وی با اشاره به اعزام نجاتگران پایگاه امدادونجات جاده ای زرآباد شهرستان کنارک در اولین حادثه در کیلومتر ۷۵ محور کنارک به جاسک افزود: برخورد یک دستگاه زانتیا با شتر و پژو ۴۰۵ ؛ منجر به مصدومیت ۴ نفر شد .

مصفا گفت :  امدادگران پس از تثبیت موقعیت و رهاسازی دو نفر از آنان، مصدومین تحویل اورژانس گردیدند . این حادثه در ساعت ۱۹:۱۰ مورخ ۱۰ اسفند رخ داد و در ساعت ۲۰:۳۵ دقیقه عملیات پایان یافت .

وی در ادامه با اشاره به دومین حادثه؛ برخورد خودروی پژو ۴۰۵ با اتوبوس در کیلومتر ۵۵ محور زاهدان به بم خاطرنشان کرد:  ۱ نفر فوتی این حادثه توسط نجاتگران پایگاه امداد و نجات نصرت آباد رها سازی و تحویل مقامات قضایی گردید .

مصفا همچنین در خصوص زمان وقوع این حادثه گفت : این حادثه نیز در ساعت ۲۰:۵۳ دقیقه شب گذشته رخ داد که عملیات رهاسازی متوفی تا ساعت ۲۲و۳۰ به طول انجامید .

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تصریح کرد:جهت امدادرسانی به این دوحادثه  دو تیم به تعداد ۸ نفر نجاتگر همراه با خودروی ست نجات از دو پایگاه محل حادثه به موقعیت های مورد نظر اعزام  و اقدامات لازم را انجام دادند .

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *