جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان

چهارشنبه 06 اسفند 1399
اجرای 21پروژه حمایتی- معیشتی توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر

اجرای 21پروژه حمایتی- معیشتی توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از اجرای 21 پروژه حمایتی به ارزش ریالی بیش از 4 میلیارد ریال در استان خبر داد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان؛ علیرضا میربهاء الدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: در بهمن ماه سال جاری 21 پروژه حمایتی معیشتی در قالب توزیع بسته های معیشتی و غذای گرم درمناطق کم برخوردار در 10 شهرستان به همت خانه های هلال روستایی، تهیه و بین نیازمندان توزیع گردید. 

 

وی افزود : در همین راستا با حضور گروه خیرین نیکوکار ایران زمین در منطقه سیستان و شناسایی خانواده های کم برخوردار ، در مسیر تحقق اهداف و برنامه های خیرخواهانه ، اقدام به توزیع 60 تانکر 500 لیتری و 230 سبد معیشتی به ارزش ریالی یک میلیارد و 610 هزار ریال شد.

 

میربهاء الدین ضمن اشاره به طرح نیابت که یکی از طرح های مورد استقبال در حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر است، اظهار داشت: به منظور تکریم و دلجویی از خانواده شهداء ، سالمندان و معلولان در قالب اهداف بشردوستانه این طرح در 8 شهرستان اجرایی و 361 نفر از این خدمات بهره مند شدند.

 

وی اظهار داشت: ارزش ریالی اقلام اهدایی در اجرای این طرح بالغ بر هفتصد و هشتاد و شش میلیون و 200 هزار ریال می باشد که توسط خیرین و اعضای داوطلب اهداء گردیده است .

 

میربهاء الدین در خصوص افزایش خانه های هلال روستایی در استان، گفت: در بهمن ماه سال جاری 16 خانه هلال با حضور مسئولین شهرستانی و معتمدین محل افتتاح و راه اندازی شد که بدین ترتیب تعداد خانه های روستایی این استان به 146خانه هلال رسید .

 

وی ادامه داد: با توجه به محرومیت اهالی مناطق روستایی و عشایری این استان از خدمات پزشکی و بهداشتی، 4کاروان سلامت به شهرستان های ایرانشهر، راسک و کنارک اعزام و در این برنامه 662 نفر از روستاییان، از خدمات مختلف کاروان اعم از ویزیت و دریافت داروی رایگان بهره مند شدند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه در حال حاضر ، با توجه به شیوع بیماری کرونا بیماران زیادی نیازمند دریافت خون هستند و این امر ضرورت ایجاد آگاهی و اطلاع رسانی در جامعه را تبدیل به وظیفه ای اجتناب ناپذیر می‌کند، عنوان کرد: 444نفر از داوطلبان جمعیت هلال احمر استان در قالب طرح حمایت ماندگار در اقدامی خدا پسندانه برای اهدا خون به مراکز اهدا خون مراجعه کردند.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *