جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان

چهارشنبه 06 اسفند 1399

اهالی روستای نوک آباد زردکوه از خدمات کاروان سلامت جمعیت هلال احمر بهره مند شد.

به مناسبت دهه مبارک فجر، طرح کاروان سلامت جمعیت هلال احمر در روستای نوک آباد زردکوه با همکاری مرکز بهداشت و تیپ زرهی ۳۸۸ ارتش اجرا و بیش از ۳۵۰ نفر از اهالی این روستا از خدمات این کاروان بهره‌مند شدند.

اهالی روستای نوک آباد زردکوه  از خدمات کاروان سلامت جمعیت  هلال احمر بهره مند شد.

 

به مناسبت  دهه مبارک فجر، طرح کاروان سلامت جمعیت هلال احمر در روستای نوک آباد زردکوه با همکاری مرکز بهداشت و تیپ زرهی ۳۸۸ ارتش اجرا و بیش از ۳۵۰ نفر از اهالی این روستا از خدمات این کاروان بهره‌مند شدند.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، محمدرضا کرد رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ایرانشهر افزود: این کاروان به منظور تحقق اهداف جمعیت هلال احمر از جمله حمایت از سلامت انسان‌ها و کاهش آلام و رنج‌های بشری در قالب برنامه‌های حمایتی هلال احمر برگزار شد.

 

وی با اشاره به اینکه اعزام کاروان‌های سلامت به مناطق محروم از جمله طرح‌های موفق در زمینه ارائه خدمات رایگان پزشکی و آموزش روستاییان در زمینه‌های مختلف است بیان کرد: هدف از اجرای طرح کاروان سلامت و اعزام پزشکان به مناطق محروم، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در روستاهای مختلف، کمک به بهبود سطح سلامت و تغذیه مردم با حفظ کرامت انسانی و حس نوعدوستی و اعتلای فرهنگ داوطلب محوری بین مردم است.

 

رئیس جمعیت هلال شهرستان ایرانشهر افزود: در این کاروان  ۳۵ نفر از داوطلبان، پزشکان متخصص داخلی،  پزشک عمومی،دندانپزشک،  پرستار، مشاوران مامایی و روانشناسی به ۳۵۰ نفر از اهالی روستای نوک آباد زردکوه از توابع بخش مرکزی خدمات ارائه کردند.

 

کرد با اشاره به این خدمات توسط کاروان سلامت در روستای نوک آباد اظهار کرد: از دیگر خدمات ارائه شده توسط پزشکان داوطلب مب توان به ویزیت و توزیع رایگان دارو اشاره کرد.

 

وی اظهار داشت: همچنین برگزاری مسابقات ورزشی- فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان، آموزش امداد و کمک‌های اولیه، نحوه مقابله با ویروس کرونا، آموزش مهارت‌های زندگی، توزیع نوشت افزار و اهدای بسته‌های معیشتی - بهداشتی به خانواده‌های نیازمند از دیگر برنامه های اجرایی توسط کاروان سلامت در این منطقه بود.

 

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *