جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان

سه شنبه 01 مهر 1399

سه مفقودی منطقه کوهستانی بیرک مهرستان پیدا شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: سه مفقودی منطقه کوهستانی بیرک مهرستان بعد از ۶ ساعت با تلاش نیروهای امدادی این جمعیت پیدا شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان علیرضا میربهاءالدین گفت: خبر مفقودی این افراد ساعت ۲۵ دقیقه بامداد امروز به نیروهای این جمعیت اطلاع داده شد که بلافاصله یک تیم چهار نفره امداد و نجات کوهستان به محل مورد نظر اعزام شد.

وی ادامه داد: با تلاش بی وقفه نیروهای این جمعیت افراد گم شده ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه بامداد امروز پیدا و پس از انجام درمان سرپایی به پایین کوه منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: این افراد به دلیل عدم آشنایی به مسیر و فنون کوهنوردی در منطقه مفقود شده بودند.

میربهاءالدین ادامه داد: مفقودشدگان بدلیل همراه نداشتن میزان لازم جیره آب دچار مشکل شده بودند که با حضور به موقع نیروهای امدادی و پس از ۶ ساعت جستجو  نجات یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان به همراه داشتن وسایل ضروری کوهستان شامل مواد غذایی کافی و وعده غذایی اضافه، تجهیزات روشنایی، سوت، قطب نما، نقشه منطقه‌ای کوهستان، کیف کمک‌های اولیه، چاقو، کبریت، کارت شناسایی و گوشی همراه را برای کوهنوردان ضروری دانست.

میربهاءالدین از کوهنوردان درخواست کرد تا حد امکان از صعود به ارتفاعات صعب العبور کوهستانی بدون اطلاع به اعضای خانواده، دوستان نزدیک و فدراسیون کوهنوردی خودداری کنند و در صورت عزیمت به ارتفاعات کوهستانی از لباس‌های دارای رنگ واضح (قرمز، زرد و فسفری) برای سهولت در رصد امدادگران و نجاتگران استفاده کنند.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *