جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان

چهارشنبه 06 اسفند 1399
جوانان هلال احمر سیستان و بلوچستان، پیشرو در خدمات بشردوستانه

بسته خبری فعالیت جوانان بشردوست هلال احمر سیستان و بلوچستان در ماه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال سیستان و بلوچستان؛ علیرضا میربهاء الدین مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان گفت: در اجرای طرح ناظران سلامت این استان از ابتدای این طرح  به یک میلیون  797 هزارنفر خدماتی در زمینه آموزش ، بهداشت و سلامت ارائه کرده است.
وی اظهار داشت : طرح ناظران سلامت پس از شیوع ویروس کرونا با همکاری جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر ،بسیج جامعه پزشکی، سپاه پاسداران و دانشگاه علوم پزشکی در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی در محیط کار برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا برگزار شد.
 میربهاء الدین با اشاره به همه گیری جهانی  ویروس کرونا بیان داشت: فعالیت طرح ناظران سلامت تاکنون نقش مهمی در آگاهی بخشی به مردم و کنترل آن داشته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در ادامه به برگزاری طرح یاس (یاران آسیب ستیز) اشاره کرد؛ وی با اعلام این خبر در خصوص ویژگی های "طرح ملی یاس" اظهارداشت: مددجویان پس از دریافت آموزش‌های لازم در خانه‌های هلال مستقر می‌شوند و از ظرفیت آن در مواقع بحران با رویکرد ایجاد هماهنگی و افزایش تاب‌آوری خانواده و جامعه محلی استفاده خواهد شد.این طرح در فاز اول با حضور100نفر از واجدین شرایط در شهرستان زاهدان، در ۶ خانه هلال افتتاح شد. 
"طرح ملی یاس" اقدام مشترک کمیته امداد امام خمینی و جمعیت هلال احمر کشور به منظور ارائه آموزش به دختران رده سنی ۳۰ الی ۴۰ سال مورد حمایت کمیته امداد در مورد شیوه های مواجهه با بحران و بلایای طبیعی است.
میربهالدین در ادامه با اشاره به دهه مبارک فجر عنوان داشت؛ دهه فجر فرصت بسیار خوبی برای افزایش همدلی است،جمعیت هلال احمر باتوجه به رسالت خود در گسترش فرهنگ بشردوستی و سلامت در جامعه با برگزاری جشنواره علمی، ادبی، ورزشی و فرهنگی، غباروبی مزار شهدا و تجدید میثاق باشهیدان، اردوهای توان افزایی،برپایی نمایشگاه صنایع دستی و دستاوردهای انقلاب، و همچنین برنامه های بشردوستی اهدا خون و برپایی چادر سلامت ضمن ایجاد فرصت نشاط و سرگرمی برای اعضای خود به تشریح وظایف و اهداف جمعیت هلال احمر نیز اقدام می کند.
وی افزود: این جمعیت همواره در مسیر ایجاد بستری برای فعالیت های ورزشی و توان افزایی ویژه اعضا خود تلاش می کند و در همین زمینه مسابقات مذکور را با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کرد
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *